Šťastné krávy jsou zdravé krávy

Šťastná kráva produkuje více kvalitnějšího mléka. Šťastné krávy = zdravé krávy = lepší mléko

Learn more about Farmer owned

Dobré životní podmínky zvířat jsou součástí našeho slibu

Našim farmářům záleží na dobrých životních podmínkách zvířat a udržitelném zemědělství. Náš program kontroly kvality Arlagården® zajišťuje, že naše mléčné krávy udržujeme zdravé, spokojené a dobře napájené po celou dobu. To je dobré nejenom pro krávy, ale také pro naše zemědělce. Zdravé krávy jsou šťastné krávy - a šťastné krávy produkují více kvalitního mléka.

Péče o naše krávy

Farmáři Arly zajišťují krávám skvělé životní podmínky. Každá kráva se chová jako jedinec a má unikátní ušní značku. To znamená, že dávky krmiva mohou být upraveny zvířatům na míru. Každá kráva má svůj vlastní záznam individuálních informací.

Naše krávy jsou v dobrém stavu

Naše krávy udžujeme čisté a suché. Zkrátka děláme vše pro to, abychom jim na farmě zajistili dobrý život.

Dobré mléko vyžaduje dobré krmivo

Protože chceme dodávat nejchutnější a nejzdravější mléko, naši zemědělci dávají krávě nejlepší krmení a vodu - čerstvé, čisté a v množství, které zajistí zvířatům potřebnou výživu. Většina krmiv se vyrábí a sklízí přímo na farmě.

O naše krávy se staráme každý den

O naše krávy a stáje se staráme každý den. Je to součást námi nastavených podmínek, jedině tak udržíme naše krávy zdravé a šťastné.

Dojné krávy na trávě

Některé z našich krav jsou ustájeny ve stodolách a jiné jsou na pastvě. Pastevní sezóna trvá obvykle od dubna do listopadu. Pastva musí být blízko farmy a půda by měla být dostatečně pevná, aby po ní krávy mohly bezpečně chodit. Na kvalitu trávy má vliv také podloží půdy.

Ustájení dojnic

Hodně našich krav je ustájených v otevřených stodolách. Mohou volně procházet mezi krmným stanovištěm, vodním korytem, dojírnou a místem, kde spí. Stejně jako pasoucí se krávy, ustájené krávy leží 10-14 hodin denně a u toho přežvykují. Program kvality Arla v zemědělství, Arlagården® má podrobné požadavky, které musí zemědělci splňovat, aby zajistili dobré životní podmínky zvířat.